Komunikacja W Rodzinie - Wychowanie Dzieci 1A

Co?
„Komunikacja w rodzinie – wychowanie dzieci” 1A, to pierwsza część dłuższego cyklu o komunikacji. Rekolekcje wprowadzają uczestników w tajemniczy, czasem nierozpoznany dotąd świat małżeńskich relacji. Żyjąc zanurzeni w naszej codzienności nie zdajemy sobie sprawy z wielu rzeczy, które mają wielki wpływ na nasze samopoczucie, zachowania i wybory, a przede wszystkim relacje ze współmałżonkiem i dziećmi. W tym czasie rekolekcji zaprosimy najlepszego NAUCZYCIELA , LEKARZA i PANA – Jezusa Chrystusa aby pomógł nam je owocnie przeżyć.

Rekolekcje o komunikacji w rodzinie powstały na bazie kilkunasto a nawet kilkudziesięcioletniego doświadczenia w prowadzeniu warsztatów dla dorosłych, którzy są zainteresowani poprawą relacji oraz budowaniem więzi z najbliższymi. Posiłkujemy się programem „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, którego jesteśmy instruktorami.

Terminy:

  • 29 maja – 2 czerwca 2024 (1A i 2)
  • 10 – 13 październik 2024 (1A i 1B)

  • 14 – 17 listopada 2024 (1A i 1B)

Jak?
Rekolekcje mają charakter warsztatowy, dający możliwość natychmiastowego nie tylko przećwiczenia poznanych treści ale ich doświadczenia ich oraz wprowadzenia w swoje życie, a także w życie swojego małżeństwa i rodziny.
Praktyka jasno pokazała nam, że rodziny w szczególności wyznające wartości chrześcijańskie, oczekują więcej, nie tylko narzędzi lub technik komunikowania się. Dlatego w naszym ujęciu komunikacji w rodzinie, przywołujemy prawdy ewangeliczne. Korzystamy z niektórych ćwiczeń opisanych w przedmiotowej literaturze. Pragniemy jednak aby Nowy Człowiek był wychowywany przez prymat Miłości, a wzory czerpał z Pisma Świętego.

WAŻNE!
Charakter warsztatowy rekolekcji sprawia, że dzieci nie mogą uczestniczyć w zajęciach z rodzicami, a zatem albo są one pod opieką diakonii wychowawczej albo rodzice przywożą z sobą opiekę dla dziecka (poniżej 3-go roku życia) ostatecznie, gdy i to jest niemożliwe jedno z rodziców opiekuje się dzieckiem nie uczestnicząc w zajęciach.

Dla kogo?
Dla rodzin i małżeństw (zapraszamy z dziećmi) zrzeszonych w różnych ruchach i niezrzeszonych, dla osób samotnych i żyjących w pojedynkę, dla rodziców i dzieci, babć i dziadków, synów i ojców, matek i córek.
Rekolekcje są organizowane są przez Domowy Kościół, jednak każdy może wziąć w nich udział, są otwarte dla wszystkich.

Przez kogo?
Warsztaty będzie prowadzić Para Prowadząca i jednocześnie organizatorzy Karina i Adam Klose, Maria Zielińska oraz ks. Gabriel Pisarek SCJ – sercanin.
Opiekę nad dziećmi zapewni grono doświadczonych opiekunów zaś o oprawę muzyczną postara się najlepszy z możliwych muzyczny.

Gdzie?
Gościny udzieli nam Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów w Kluczborku, który znajduje się przy ul. Strzeleckiej 42.
Zakwaterowanie możliwe jest w pokojach dwu, trzy i więcej osobowych. W pobliżu znajdują się place zabaw dla dzieci do dyspozycji są boiska, duży ogród, park oraz las z trasami rowerowymi. Niedaleko znajduje się również zbiornik retencyjny ze strzeżoną plażą, jest również możliwość wypożyczenia kajaków.

Do kogo się zgłaszamy?
Zgłoszenia przyjmuje Karina Klose, klosekarina@gmail.com
nr tel 797907351

 

Dotychczasowe rekolekcje