Komunikacja w rodzinie – wychowanie dzieci 1A i 2

Ostatni tydzień rekolekcji wakacyjnych w Domu Księży Sercanów „Przystań dla rodzin” wypełniła komunikacja w małżeństwie i rodzinie – wychowanie dzieci. W rekolekcjach wzięło udział 15 rodzin z całej Polski. Ze Szczecina, Łukowa, Poznania, okolic Płocka, Krakowa, Wrocławia i Bielska. Była także jedna rodzina z Manchester’u w Anglii. Tygodniowe rekolekcje od 19 do 25 sierpnia – oprócz codziennych warsztatów z Komunikacji  i wychowania dzieci – wypełniał codzienny Namiot Spotkania, jutrznia i Msza Święta, adoracja, modlitwa małżonków i dialog małżeński. Uczestnicy byli zauroczeni domem oraz okolicą, a w dniu wyjazdu wyrażali chęć powrotu.

 

– Były to bardzo dobre warsztaty z komunikacji. Świetnie prowadzone, z zaangażowaniem prowadzących i księdza.

– Niesamowite rekolekcje. Bardzo wysoki poziom merytoryczny. Doświadczyłem również głębokich doznań duchowych. Dziękuję i Bóg zapłać. Warsztaty dały mi zrozumienie i zachęciły do pracy nad drogą, którą chciałabym podążać ucząc swoje dzieci.

– Podobały mi się rekolekcje. I to w jaki sposób były przeprowadzone – systemem warsztatowo przeżyciowym. Panowała miła atmosfera i brak presji. Najważniejsze momenty – to adoracja Najświętszego Sakramentu ze współmałżonkiem, z modlitwą o przebaczenie, uwielbienie. Każda z nich była bardzo ważna. Najcenniejsze – spotkanie z Żywym Bogiem!
Diakonia świetnie zajmowała się dziećmi…

Przygotowanie i prowadzenie rekolekcji na najwyższym poziomie, poczynając od warsztatów po śpiew. Ważna też dostępność i otwartość prowadzących.

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *