Komunikacja w rodzinie – wychowanie dzieci, październik 2017

Rekolekcje były dla mnie czasem wyciszenia, skupienia i modlitwy. Najważniejszym momentem dla mnie był dialog przeprowadzony po raz pierwszy od prawie roku. Do tej pory strach nie pozwalał nam na jego przeprowadzenie. Bardzo pomocnym dla mnie i mojej relacji małżeńskiej był warsztat na temat karania dzieci. Pomógł on przekonać męża do tego, do czego ja nie byłam w stanie go przekonać, że nie warto karać dzieci.

Bardzo ważna była dla mnie również wspólna adoracja z mężem. Najtrudniejszym momentem był czas przebaczenia przed Najświętszym Sakramentem. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że aż tyle sytuacji było w moim życiu gdzie ktoś mnie zranił, gdzie ja raniłam, a potem wyparła to z mojej świadomości.

***

Rekolekcje przeżyłam z dużym zaciekawieniem, otwartością, chłonęłam wszystko o czym była mowa. Najtrudniejszym momentem było uświadomienie sobie ile błędów popełniałam. Diakonia wychowawcza była super, bo dzieci tylko pytały czy mogą już iść się bawić.

Przygotowanie bardzo dobre, szczegółowe, jednocześnie organizatorzy robili wszystko dyskretnie i nienachalnie, dając jednocześnie świadectwo, że jest to służba. Ksiądz idealny dla rodzin, konkretny i rzeczowy dla rodziców, wyrozumiały, cierpliwy i pogodny do dzieci. Mankamentem było za dużo czasu przed sobotnią modlitwą wieczorną, można ją robić wcześniej albo zmieścić jeszcze jeden punkt programu.

Written By
More from D.K.
Oto jak działa Bóg! [Mk 1,29-39]
(Mk 1,29-39) Jezus po wyjściu z synagogi przyszedł z Jakubem i Janem...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *