Komunikacja w rodzinie – wychowanie dzieci 1A

“Największe wrażenie na mnie wywarła metoda przeprowadzenia rekolekcji. Było to coś czego do tej pory nie doświadczyłam. Wywołanie emocji pozwoliło mi na odtworzenie moich uczuć i na ich nazywanie.  W konsekwencji zmusiło mnie to do analizy tych doznań. Myślę, że te rekolekcje zapadną głęboko w mojej pamięci i wniosą wiele zmian w moich relacjach w rodzinie i nie tylko.

Liturgia była zawsze bardzo uroczysta i pozwalała na odczuwanie bliskich relacji z Panem Bogiem. Pierwszy raz przeżyłam tak głęboko adorację małżeńską i wiem, że Słowo Boże jest podstawią do tego, by rozmowa z Panem Bogiem przerodziła się w piękną i nieustanną modlitwę, w której znajdzie się czas dla każdego z małżonków i że można być świadkiem tak głębokich wzruszeń drugiego współmałżonka. Był to czas, którego nigdy nie mogłabym doświadczyć, gdyby nie te rekolekcje.

Muzycznie rekolekcje były bardzo dobrze przygotowane. Pomagało to wprowadzić grupę w odpowiedni nastrój.  Diakonia wychowawcza świetnie zgrana i dobrze radząca sobie z maluchami i dodatkowo bardzo zaangażowana w życie całej grupy rekolekcyjnej. Nasza córka jest zachwycona.

Widać, że organizatorzy cechują się dużym doświadczeniem, są w pełni oddani grupie i zawsze dyspozycyjni. Wspaniali kapłani, dobrze znający tematykę rekolekcji.”

– Uczestniczka

 

“Wszystko na rekolekcjach było dla mnie na najwyższym poziomie. Warsztaty, które były prowadzone, zwłaszcza w takiej formie były bardzo fajnie. Szczególnie, kiedy pokazały mi jak się czuje dziecko, kiedy jest atakowane przez nas, taką dużą ilością informacji. W niektórych momentach widziałam nawet siebie, jak się niekiedy zwracam do swoich dzieci i teraz wiem jak one się czują.

Strona muzyczna była naprawdę bardzo dobrze przygotowana. Pierwszy raz sądzę, że była naprawdę bardzo, bardzo dobrze dopracowana i godna polecenia.

Bardzo dużo cennych informacji było podanych na konferencjach, które otwarły nam oczy na to jak wychowujemy nasze dzieci i ile popełniamy błędów.

Całonocne czuwanie małżonków w takiej formie przeżyłam pierwszy raz. Godne polecenia.”

– Uczestniczka

 

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *