Komunikacja w rodzinie – wychowanie dzieci 1A

“Największe wrażenie na mnie wywarła metoda przeprowadzenia rekolekcji. Było to coś czego do tej pory nie doświadczyłam. Wywołanie emocji pozwoliło mi na odtworzenie moich uczuć i na ich nazywanie.  W konsekwencji zmusiło mnie to do analizy tych doznań. Myślę, że te rekolekcje zapadną głęboko w mojej pamięci i wniosą wiele zmian w moich relacjach w rodzinie i nie tylko.

Liturgia była zawsze bardzo uroczysta i pozwalała na odczuwanie bliskich relacji z Panem Bogiem. Pierwszy raz przeżyłam tak głęboko adorację małżeńską i wiem, że Słowo Boże jest podstawią do tego, by rozmowa z Panem Bogiem przerodziła się w piękną i nieustanną modlitwę, w której znajdzie się czas dla każdego z małżonków i że można być świadkiem tak głębokich wzruszeń drugiego współmałżonka. Był to czas, którego nigdy nie mogłabym doświadczyć, gdyby nie te rekolekcje.

Muzycznie rekolekcje były bardzo dobrze przygotowane. Pomagało to wprowadzić grupę w odpowiedni nastrój.  Diakonia wychowawcza świetnie zgrana i dobrze radząca sobie z maluchami i dodatkowo bardzo zaangażowana w życie całej grupy rekolekcyjnej. Nasza córka jest zachwycona.

Widać, że organizatorzy cechują się dużym doświadczeniem, są w pełni oddani grupie i zawsze dyspozycyjni. Wspaniali kapłani, dobrze znający tematykę rekolekcji.”

– Uczestniczka

 

“Wszystko na rekolekcjach było dla mnie na najwyższym poziomie. Warsztaty, które były prowadzone, zwłaszcza w takiej formie były bardzo fajnie. Szczególnie, kiedy pokazały mi jak się czuje dziecko, kiedy jest atakowane przez nas, taką dużą ilością informacji. W niektórych momentach widziałam nawet siebie, jak się niekiedy zwracam do swoich dzieci i teraz wiem jak one się czują.

Strona muzyczna była naprawdę bardzo dobrze przygotowana. Pierwszy raz sądzę, że była naprawdę bardzo, bardzo dobrze dopracowana i godna polecenia.

Bardzo dużo cennych informacji było podanych na konferencjach, które otwarły nam oczy na to jak wychowujemy nasze dzieci i ile popełniamy błędów.

Całonocne czuwanie małżonków w takiej formie przeżyłam pierwszy raz. Godne polecenia.”

– Uczestniczka

 

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.