Jezus czyta i wyjaśnia Słowo

W dniach 2-4 czerwca 2017 odbyły się w Kluczborku kolejne, szóste już rekolekcje dla czytelników Czasu Serca. Grupa była jak zwykle kameralna, liczyła 7 osób. Temat tegorocznych rekolekcji brzmiał: „Jezus czyta i wyjaśnia Słowo”. Rekolekcje odbywały się zasadniczo w milczeniu, co jest bardzo cenione przez uczestników.

Rekolekcje były prowadzone przez ks. Gabriela Pisarka SCJ, przełożonego z Kluczborka, który ma duże doświadczenie w prowadzeniu rekolekcji metodą lectio divina. Ksiądz Gabriel w swoich konferencjach omawiał poszczególne elementy tej metody. Medytacje były skupione wokół tekstu z ewangelii św. Łukasza 4,16-30. Natomiast sobotnie przygotowanie do medytacji przeprowadzone przez ks. Dariusz Salamona SCJ było poświęcone osobie i działaniu Ducha Świętego w życiu Chrystusa, Jego uczniów i wszystkich wierzących. Na kanwie konferencji wywiązała się interesująca dyskusja między uczestnikami, a niektórzy podzielili się swoimi świadectwami.

Wieczorami w piątek i w sobotę mogliśmy adorować Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie. Była też okazja do spowiedzi i wspólnej modlitwy nieszporami.

Centrum naszych rekolekcjach dni stanowiła Eucharystia z odpowiednią homilią. Uczestnicy angażowali się żywo w liturgię Słowa oraz w modlitwę powszechną wypowiadając swoje najważniejsze intencje. Mieliśmy też osobę grającą na gitarze, dzięki czemu mogliśmy z większym entuzjazmem chwalić Boga naszym śpiewem.

W niedzielę do naszej grupy dołączyło kilka rodzin sercańskich misjonarzy, które akurat w tym czasie miały swoje doroczne spotkanie przy udziale ks. Zbigniewa Chwaji, sekretarza misji zagranicznych Księży Sercanów. Ks. Zbigniew wygłosił niedzielną homilię, w której nie zabrakło akcentów misyjnych.

Jak zwykle zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci w naszym domu w Kluczborku, za co jesteśmy wdzięczni Księżom Sercanom, którzy są odpowiedzialni za jego prowadzenie.

 

Written By
More from D.K.
Dziękujemy!!!
Dziękujemy!!! Nasi darczyńcy pamiętają o nas nawet w czasie pandemii. Jesteście wspaniali...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *