Jezus czyta i wyjaśnia Słowo

W dniach 2-4 czerwca 2017 odbyły się w Kluczborku kolejne, szóste już rekolekcje dla czytelników Czasu Serca. Grupa była jak zwykle kameralna, liczyła 7 osób. Temat tegorocznych rekolekcji brzmiał: „Jezus czyta i wyjaśnia Słowo”. Rekolekcje odbywały się zasadniczo w milczeniu, co jest bardzo cenione przez uczestników.

Rekolekcje były prowadzone przez ks. Gabriela Pisarka SCJ, przełożonego z Kluczborka, który ma duże doświadczenie w prowadzeniu rekolekcji metodą lectio divina. Ksiądz Gabriel w swoich konferencjach omawiał poszczególne elementy tej metody. Medytacje były skupione wokół tekstu z ewangelii św. Łukasza 4,16-30. Natomiast sobotnie przygotowanie do medytacji przeprowadzone przez ks. Dariusz Salamona SCJ było poświęcone osobie i działaniu Ducha Świętego w życiu Chrystusa, Jego uczniów i wszystkich wierzących. Na kanwie konferencji wywiązała się interesująca dyskusja między uczestnikami, a niektórzy podzielili się swoimi świadectwami.

Wieczorami w piątek i w sobotę mogliśmy adorować Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie. Była też okazja do spowiedzi i wspólnej modlitwy nieszporami.

Centrum naszych rekolekcjach dni stanowiła Eucharystia z odpowiednią homilią. Uczestnicy angażowali się żywo w liturgię Słowa oraz w modlitwę powszechną wypowiadając swoje najważniejsze intencje. Mieliśmy też osobę grającą na gitarze, dzięki czemu mogliśmy z większym entuzjazmem chwalić Boga naszym śpiewem.

W niedzielę do naszej grupy dołączyło kilka rodzin sercańskich misjonarzy, które akurat w tym czasie miały swoje doroczne spotkanie przy udziale ks. Zbigniewa Chwaji, sekretarza misji zagranicznych Księży Sercanów. Ks. Zbigniew wygłosił niedzielną homilię, w której nie zabrakło akcentów misyjnych.

Jak zwykle zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci w naszym domu w Kluczborku, za co jesteśmy wdzięczni Księżom Sercanom, którzy są odpowiedzialni za jego prowadzenie.

 

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *