Rekolekcje przed diakonatem

Od 12-go do 18-go marca w dobie koronawirusa, dwóch kleryków saletyńskich z towarzyszącym im ojcem duchownym, schroniło się w Kluczborku w Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów. Schronili się jednak nie przed pandemią ale przed zgiełkiem świata, by w rekolekcyjnej ciszy przygotować się do święceń diakonatu, które miały nastąpić 19 marca 2020 r. Niestety koronawirus przełożył daty święceń na nieznany jeszcze termin, a także uniemożliwił przybycie księdza rekolekcjonisty. Pożar ugasił ks. Gabriel Pisarek SCJ, który zaskoczony w ostatniej chwili podjął się przeprowadzenia tych rekolekcji.

Dziękujemy za piękny i głęboki czas i możliwość poznania nowego i uroczego miejsca.

 

Świadectwo kleryków

12 marca przyjechaliśmy do Domu Rekolekcyjnego Księży Sercanów w Kluczborku, aby odprawić pięciodniowe rekolekcje przed przyjęciem święceń diakonatu. Niestety w czasie podróży dowiedzieliśmy się, że w związku z rozszerzającą się pandemią nasz zaplanowany rekolekcjonista nie dojedzie. Na szczęście ks. Gabriel okazał się gotowy aby nas przyjąć i przygotować nas do uroczystości święceń, która miała się odbyć 19 marca.

W trakcie rekolekcji dowiedzieliśmy się jednak, że nasze święcenia z powodu zagrożenia wirusem zostały przesunięte na bardziej spokojny czas.  Nie zniechęcając się trwaliśmy dalej w rekolekcyjnym skupieniu. Czas ten upłynął nam w ciszy, na modlitwie i spacerach po pięknym kluczborskim parku i lesie.

Pobudzeni do konkretnego wejścia w siebie na konferencjach mogliśmy przypatrzeć się swoim emocjom, relacji do wspólnoty zakonnej, ślubom, a także ponownie usłyszeć głos powołującego nas Jezusa oraz odkryć na nowo piękno adoracji i Eucharystii. Zbliżyliśmy się do skarbu Sercańskiej duchowości – rozpalonego miłością Serca Jezusowego i teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko poświęcić Jemu ten czas dzielący nas od święceń.

Polecamy się także modlitwie wszystkich czytających ten tekst.

Wojtek i Paweł – klerycy, Misjonarze Matki Bożej z la Salette.


 

Written By
More from D.K.
Komentarz do 5 niedzieli Wielkiego Postu – Ksiądz Bartosz Mrozek SCJ
Wysłuchajmy komentarza do 5 niedzieli Wielkiego Postu od księdza Bartosza Mrozka SCJ!...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

  1. says: Michał

    Ks. Gabriel jak zwykle niezawodny! Nieraz byłem z rodziną gościem w Domu u księdza i zawsze spotykało nas ciepłe przyjęcie i serdeczność. Pozdrawiam i życzę spokoju ducha w ten niespokojny czas.

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *