Para Małżeńska i Ewangelia – Rekolekcje END

 PARA MAŁŻEŃSKA I EWANGELIA  to temat rekolekcji odprawianych przez 17 par małżeńskich w dn. 9-11 listopada 2018 r w naszym domu rekolekcyjnym. W rekolekcjach tych, zorganizowanych przez Equipes Notre-Dame, uczestniczyły małżeństwa z END, a także z Domowego Kościoła i spoza ruchów, pragnące zaczerpnąć z Ewangelii na wzór budowania swych domów rodzinnych, które byłyby nie tylko miejscem ograniczonym ścianami, ale i przestrzenią wspólnego wzrostu, zbliżania się do Boga, wzajemnego ubogacania się i wychowywania, miłości i szacunku.

Prowadzący – ks. Gabriel Pisarek oraz Małgorzata i Joachim Grzonka – odwiedzili wraz z uczestnikami domy w Betanii, Jerychu, Jeruzalem, Kanie Galilejskiej i dom Szymona, w których przebywał Jezus. Małżeństwa mogły przyjrzeć się swojemu życiu w świetle scen ewangelicznych obszernie omawianych przez prowadzących oraz przez dzielenie się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniem.

Wspólna modlitwa, Eucharystie i adoracje Najśw. Sakramentu, były czasem oddawania Bogu swych rodzin z ich radościami, troskami i problemami.

Nie zabrakło również radosnych śpiewów, spotkań przy kawie /”teologii kawy ;)” /  i rozmów małżonków w czasie spacerów.

Niech Bóg, który jest „sprawcą wszystkiego we wszystkich” /por.1Kor 12,6/,będzie uwielbiony.

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *