Para Małżeńska i Ewangelia – Rekolekcje END

 PARA MAŁŻEŃSKA I EWANGELIA  to temat rekolekcji odprawianych przez 17 par małżeńskich w dn. 9-11 listopada 2018 r w naszym domu rekolekcyjnym. W rekolekcjach tych, zorganizowanych przez Equipes Notre-Dame, uczestniczyły małżeństwa z END, a także z Domowego Kościoła i spoza ruchów, pragnące zaczerpnąć z Ewangelii na wzór budowania swych domów rodzinnych, które byłyby nie tylko miejscem ograniczonym ścianami, ale i przestrzenią wspólnego wzrostu, zbliżania się do Boga, wzajemnego ubogacania się i wychowywania, miłości i szacunku.

Prowadzący – ks. Gabriel Pisarek oraz Małgorzata i Joachim Grzonka – odwiedzili wraz z uczestnikami domy w Betanii, Jerychu, Jeruzalem, Kanie Galilejskiej i dom Szymona, w których przebywał Jezus. Małżeństwa mogły przyjrzeć się swojemu życiu w świetle scen ewangelicznych obszernie omawianych przez prowadzących oraz przez dzielenie się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniem.

Wspólna modlitwa, Eucharystie i adoracje Najśw. Sakramentu, były czasem oddawania Bogu swych rodzin z ich radościami, troskami i problemami.

Nie zabrakło również radosnych śpiewów, spotkań przy kawie /”teologii kawy ;)” /  i rozmów małżonków w czasie spacerów.

Niech Bóg, który jest „sprawcą wszystkiego we wszystkich” /por.1Kor 12,6/,będzie uwielbiony.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *