Rodzinne Triduum Paschalne 2021

Rodzinne Triduum Paschalne 2021

Najważniejsze dni w roku liturgicznym, esencja duchowych przeżyć i nadzieja na nasze zmartwychwstanie! Święte Triduum Paschalne! Chcemy tradycyjnie utworzyć wspólnotę rodzin, które razem spędzą ten wyjątkowy czas. Wspólnie przeżyjemy wielkotygodniową liturgię od Mszy Wieczerzy Pańskiej, przez liturgię Wielkiego Piątku i Wigilię Paschalną. Możecie liczyć na wspólną Ciemną Jutrznię, rodzinną drogę krzyżową przez pobliski las, czy Gorzkie Żale.

Co jeszcze będzie się działo?
Będziemy zapewne wspólnotą różnych talentów! Spróbujemy wyłonić scholę, która zadba o piękny śpiew w czasie, kiedy instrumenty zamilkną. Im zaś pozwolimy rozbrzmieć na nowo we Wigilię Paschalną, więc nie zostawiajcie swoich instrumentów w domu, ale zabierzcie je ze sobą (fortepianu nie potrzebujemy). Wspólnie zbudujemy grób pański i kaplicę adoracji, przygotujemy wielkanocne koszyczki i wykonamy pisanki, które zabierzecie do domów. Spróbujemy wspólnie zatroszczyć się o dzieci, tak aby rodzice łatwiej wygospodarowali czas na modlitwę czy przygotowania liturgii lub śpiewu.

Kiedy?
01-04 kwietnia 2021
Prosimy przyjechać najpóźniej do godziny 12:00 w Wielki Czwartek. Spotkanie kończymy wielkanocnym śniadaniem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Zabierzcie ze sobą Pismo Święte, wielkanocne koszyczki i to co zamierzacie do nich włożyć oraz ręczniki.

Dla kogo?
Dla całych rodzin z dziećmi, babciami i dziadkami oraz teściami. Mile widziani są też kuzyni i kuzynki, wujkowie i ciocie, a także stryjowie i stryjenki.

Jakie są koszty?
Pełny koszt za udział w Triduum od osoby:
• osoba dorosła – 260 zł
• dzieci do 3 lat – 50 zł
• dzieci od 3 lat do 13 lat (włącznie) – 130 zł

Po zgłoszeniu i potwierdzeniu dostępności miejsc prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł od osoby dorosłej a konto:
Klasztor Księży Sercanów im. O. Jana Leona Dehon,
ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork,
Nr konta: 48 1240 1662 1111 0010 9877 7166
koniecznie z dopiskiem „Triduum – (podać nazwisko)”.
Ze względu na duże zainteresowanie samo zgłoszenie bez wpłaty zaliczki nie gwarantuje jeszcze uczestnictwa.

Do kogo się zgłaszamy?
Zgłoszenia przyjmują Katarzyna i Piotr Leszczyńscy. Proszę wypełnić formularz:
http://bit.ly/Triduum_2021
Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres: katarzyna@leszczynska.org.pl
Kochani mamy już zajęty komplet miejsc. Obecnie przyjmujemy zapisy tylko na listę rezerwową.

Dodatkowe informacje
Z uwagi na pandemię w tym roku liczba miejsc ogranicza nas jeszcze bardziej. Po wysłaniu formularza, czekajcie na maila z potwierdzeniem zapisu. Gdy skończą się miejsca, będziemy tworzyć listę rezerwową. Dodatkowo zaznaczamy, że z uwagi na zmieniające się przepisy Triduum może zostać odwołane nawet w ostatniej chwili. W sytuacji, gdy ktoś nie będzie mógł przyjechać z powodu zachorowania na COVID-19 lub z powodu kwarantanny, to prosimy o sprawną informację – zaliczka zostanie zwrócona, a z tego miejsca będzie mógł skorzystać ktoś inny. W dniu przyjazdu będziemy prosić o wypełnienie standardowego oświadczenia zdrowotnego związanego z zachorowaniem lub kontaktem z osobą chorą na COVID-19.

Written By
More from D.K.
Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść – ks. Radosław Warenda o niedzielnej Ewangelii
Mt 18, 15-20 Jezus powiedział do swoich uczniów: “Gdy brat twój zgrzeszy...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *