Teologia Ciała

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji warszawsko-praskiej zorganizowało w Kluczborku rekolekcje pt. „Teologia Ciała”. Bazowały one na Piśmie św. oraz nauczaniu św. Jana Pawła II-go dotyczącego małżeństwa i rodziny. Piętnaście rodzin przez cały tydzień zgłębiało wiedzę przekazywaną przez prowadzących Marzenę i Tomasza Kaczorowskich oraz ks. Zbigniewa Rajskiego. Przykład i świadectwa par małżeńskich pomagał uczestnikom rekolekcji odpowiedzieć sobie jak wygląda ich wzajemna relacja.
Rekolekcje rozpoczęto od przypatrzenia się stanowi pierwotnej niewinności małżonków, następnie uczestnicy rekolekcji patrzyli na grzech pierwszych rodziców i swój własny, potem starali się poznać i doświadczyć miłości Boga, która odkupiła małżonków, następnie odkrywali wielką tajemnicę sakramentu małżeństwa. Zaś na końcu próbowali dostrzec owocność swojej małżeńskiej miłości.
Rekolekcje zakończyły piękne świadectwa pokazujące wartość tego spędzonego na modlitwie i odpoczynku czasu. Wielu uczestników obiecywało powrót do „Przystani dla rodzin” w Kluczborku.

Written By
More from D.K.
Komunikacja w rodzinie! 1A i 1B, marzec 2019 – relacja
Komunikacja w rodzinie! Kolejna edycja naszych sztandarowych rekolekcji dobiegła końca. Zarówno uczestnicy...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *