Spotkania Małżeńskie, wrzesień 2019

Małżeństwo to nie stan a umiejętność

“Osiem razy przeczytałem Biblię a i tak zepsułem swoje małżeństwo.” Powiedział na zakończenie rekolekcji Spotkań Małżeńskich jeden z uczestników a jego żona dodała: “Bo nie wystarczy czytać o miłości i mieć wiedzę na jej temat, tylko trzeba tę wiedzę stosować a przede wszystkim kochać.”

W niezwykle gościnnym Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów w Kluczborku odbyły się – od 4 do 6 października – rekolekcje podstawowe. Uczestniczyło w nich dziewięć par małżeńskich, które pracowały najpierw nad relacją z samym sobą, swoimi psychicznymi potrzebami i uczuciami. By potem, z tą wiedzą, przyjrzeć się relacji ze współmałżonkiem a następnie z Bogiem. A wszystko po to, by ucząc się lub doskonaląc swój małżeński dialog, na nowo odkryć i wzmocnić to wszystko, co kiedyś ich połączyło. Pełniej poznać, głębiej rozumieć, bardziej kochać a przede wszystkim w pełni korzystać z łaski i mocy płynącej z sakramentu małżeństwa.

Rekolekcje prowadziły trzy małżeństwa  animatorów z opolskiego ośrodka Spotkań Małżeńskich i ksiądz. Był to czas pełen głębokich rozmów, przemyśleń, refleksji i modlitwy:

“Odkryciem dla mnie, jako mężczyzny, była emocjonalność.”

“Nareszcie udało mi się nie zostać zagadaną, mąż w końcu mnie wysłuchał. Dotąd nie słuchał a jak usłyszał, to nie rozumiał o czym mówię.” 

“Wyjeżdżam z nadzieją, że uda nam się nareszcie, po 13 latach, porozumieć.”

“Rekolekcje pomogły mi inaczej spojrzeć na nasze małżeństwo i mojego męża. Myślałam, że już nam nic nie pomoże. Dzięki tym rekolekcjom przypomniałam sobie dlaczego wyszłam za mojego męża i zobaczyłam, że on też ma potrzeby i pragnie być kochany i szanowany.”

“Na nowo spojrzałem na swoje małżeństwo, z zupełnie innej perspektywy.”

świadectw wysłuchała – Barbara Kwaśnicka

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *