Wierność przykazaniom wymaga wiary

W każdy ostatni wtorek miesiąca w kaplicy naszego Domu Rekolekcyjnego Księży Sercanów w Kluczborku odbywa się spotkanie mężczyzn, którzy przychodzą na adorację, po której odbywa się Msza św. z kazaniem skierowanym specjalne do nich. Od kilku lat spotkania te cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

W ostatni wtorek sierpnia spotkanie to miało jednak szczególny charakter, gdyż na zaproszenie mężczyzn odpowiedział biskup pomocniczy diecezji opolskiej, ks. Bp. Rudolf Pierskała, który przewodniczył Eucharystii i skierował do obecnych mężczyzn słowo Boże.

W swojej homilii podkreślił, że: „Wierność przykazaniom, wierność zasadom wymaga najpierw wiary w Boga i dlatego dobrze, że się tutaj spotykacie. Wiara jednak potrzebuje potwierdzenia, tak jak Jan Chrzciciel potrzebował potwierdzenia i wysłał do Jezusa uczniów, tak wy spotykając się tutaj już od trzech lat i umacniacie i potwierdzacie swoją wiarę. To jest Wam potrzebne, bo wszyscy potrzebujemy umocnienia wiary”.

Ksiądz Biskup podkreślił także, że jest wiele oczekiwań. Jan czekał na mesjasza, a współczesny człowiek czego oczekuje? Herodiada też miała swoje oczekiwania ale ona nie liczyła się z przykazaniami. Współczesny mężczyzna wypełniając swoje oczekiwania powinien liczyć się z zasadami i z przykazaniami”.

Na koniec Mszy św. wdzięczni uczestnicy wręczyli ks. Biskupowi ikonę Archanioła Michała.

 

Written By
More from D.K.
Rozeznawanie woli Bożej w małżeństwie!
Kilkanaście małżeństw przeżyło swoje rekolekcje w Kluczborku w domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *