Wierność przykazaniom wymaga wiary

W każdy ostatni wtorek miesiąca w kaplicy naszego Domu Rekolekcyjnego Księży Sercanów w Kluczborku odbywa się spotkanie mężczyzn, którzy przychodzą na adorację, po której odbywa się Msza św. z kazaniem skierowanym specjalne do nich. Od kilku lat spotkania te cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

W ostatni wtorek sierpnia spotkanie to miało jednak szczególny charakter, gdyż na zaproszenie mężczyzn odpowiedział biskup pomocniczy diecezji opolskiej, ks. Bp. Rudolf Pierskała, który przewodniczył Eucharystii i skierował do obecnych mężczyzn słowo Boże.

W swojej homilii podkreślił, że: „Wierność przykazaniom, wierność zasadom wymaga najpierw wiary w Boga i dlatego dobrze, że się tutaj spotykacie. Wiara jednak potrzebuje potwierdzenia, tak jak Jan Chrzciciel potrzebował potwierdzenia i wysłał do Jezusa uczniów, tak wy spotykając się tutaj już od trzech lat i umacniacie i potwierdzacie swoją wiarę. To jest Wam potrzebne, bo wszyscy potrzebujemy umocnienia wiary”.

Ksiądz Biskup podkreślił także, że jest wiele oczekiwań. Jan czekał na mesjasza, a współczesny człowiek czego oczekuje? Herodiada też miała swoje oczekiwania ale ona nie liczyła się z przykazaniami. Współczesny mężczyzna wypełniając swoje oczekiwania powinien liczyć się z zasadami i z przykazaniami”.

Na koniec Mszy św. wdzięczni uczestnicy wręczyli ks. Biskupowi ikonę Archanioła Michała.

 

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *