Rekolekcje Equipes Notre Dame w Kluczborku

W dniach od 21 do 27 sierpnia 2017 roku w Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów w Kluczborku odbyły się rekolekcje dla małżeństw wraz z dziećmi. W rekolekcjach uczestniczyło 10 małżeństw i 17 dzieci. Pomocą służył diakon Mateusz. Podczas spotkań organizowanych dla małżeństw dzieci były pod opieką wolontariuszek.

Każdy dzień zaczynał się poranną modlitwą – jutrznią, potem były dwie konferencje głoszone przez ks. Gabriela Pisarka scj, a następnie spotkanie w grupach. Podczas rekolekcji skupiliśmy się nad konkretnymi zagadnieniem dotyczącym tematu rekolekcji, który brzmiał: „Droga do Ziemi Obiecanej małżonków – od doświadczenia różnicy po doświadczenie jedności”.

Punktem centralnym każdego dnia była Eucharystia, w którą czynnie angażowały się wszystkie rodziny. Po obiedzie był czas wolny przeznaczony dla rodzin. Można było zwiedzić okolice, korzystać z pobliskiego kąpieliska i obiektów sportowych. Każdy dzień kończył się wyciszeniem i skupieniem przed Najświętszym Sakramentem.

W piątek przeżywaliśmy Drogę Krzyżową, do której znaki stacji przygotowały dzieci, natomiast poszczególne rozważania odczytywali małżonkowie.

Chwała Panu za wspólny czas i obecność wspólnoty!

 

 

Written By
More from D.K.
Zaproszenie na Wakacje z Bogiem
Drodzy małżonkowie, kochane rodziny! Pragnę Was serdecznie zaprosić do spędzenia wakacyjnego i...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *