Rekolekcje Equipes Notre Dame w Kluczborku

W dniach od 21 do 27 sierpnia 2017 roku w Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów w Kluczborku odbyły się rekolekcje dla małżeństw wraz z dziećmi. W rekolekcjach uczestniczyło 10 małżeństw i 17 dzieci. Pomocą służył diakon Mateusz. Podczas spotkań organizowanych dla małżeństw dzieci były pod opieką wolontariuszek.

Każdy dzień zaczynał się poranną modlitwą – jutrznią, potem były dwie konferencje głoszone przez ks. Gabriela Pisarka scj, a następnie spotkanie w grupach. Podczas rekolekcji skupiliśmy się nad konkretnymi zagadnieniem dotyczącym tematu rekolekcji, który brzmiał: „Droga do Ziemi Obiecanej małżonków – od doświadczenia różnicy po doświadczenie jedności”.

Punktem centralnym każdego dnia była Eucharystia, w którą czynnie angażowały się wszystkie rodziny. Po obiedzie był czas wolny przeznaczony dla rodzin. Można było zwiedzić okolice, korzystać z pobliskiego kąpieliska i obiektów sportowych. Każdy dzień kończył się wyciszeniem i skupieniem przed Najświętszym Sakramentem.

W piątek przeżywaliśmy Drogę Krzyżową, do której znaki stacji przygotowały dzieci, natomiast poszczególne rozważania odczytywali małżonkowie.

Chwała Panu za wspólny czas i obecność wspólnoty!

 

 

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *