Rekolekcyjne Triduum Paschalne

To najważniejsze wydarzenie roku liturgicznego przeżyte razem z całą rodziną z dala od codziennych trosk i przedświątecznego zabiegania. Brało w nim udział kilkanaście rodzin wraz ze swoimi pociechami. Reprezentowana była cała Polska. Wszyscy brali udział nie tylko w pełnej liturgii i Ciemnej Jutrzni ale także w jej przygotowaniu, plenerowej drodze krzyżowej, budowie Grobu Pańskiego i Ciemnicy, a także przygotowywaniu koszyczków do święcenia pokarmów, robieniu pisanek itp.

Najważniejsze, że cała rodzina była razem! Rekolekcje zakończyły się porannym śniadaniem wielkanocnym, po którym szczęśliwi uczestnicy wracali do swoich domów.

 

“Poczuliśmy się częścią tegoż Triduum i w drodze powrotnej jeszcze raz rozmawialiśmy o tym, czegośmy tam doświadczyli, a serca nam pałały :). Bardzo cenne dla nas było, że mogliśmy przeżywać ten czas wspólnie, rodzinnie – mężowie nie byli w pracy ;), nie musieliśmy się dzielić obecnością na liturgii, mogliśmy brać w niej czynny udział. Atmosfera była iście swojska i rodzinna. To wspaniałe! My wszyscy bardzo się tym czasem cieszymy i jesteśmy zadowoleni ;). Dzieci też!”

– Baszka, żona Bogumiła i mama czwórki dzieci

 
           

Written By
More from D.K.
Rodzinne Triduum Paschalne 2021
Rodzinne Triduum Paschalne 2021 Najważniejsze dni w roku liturgicznym, esencja duchowych przeżyć...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *