Powrót do źródeł

To temat rekolekcji, które odbyły się w ostatni weekend w Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów w Kluczborku. Brało w nich kilka par małżeńskich. Na rekolekcjach były obecne także ich dzieci.

Obecne były małżeństwa już z wieloletnim stażem w Domowym Kościele – gałęzi Ruchu Światło Życie. Miały one okazję powrotu do źródeł, przypomnienia sobie zasad i charyzmatu ruchu, a także najistotniejszych elementów duchowości małżeńskiej. Obecne były także dwie pary z kilkuletnim stażem w Domowym Kościele. Dla nich była to okazja, do pokonania pierwszej „zadyszki”, która mogła się pojawić po niedługim czasie od wstąpienia do Ruchu. Mieli oni okazję zweryfikować swoje dotychczasowe doświadczenia i poczynić ewentualne korekty w dotychczasowym życiu wspólnoty. Ostatnią grupą uczestniczącą w rekolekcjach były małżeństwa, dla których ten czas rekolekcji był okazją do podsumowania rocznego przygotowania do przejęcia zasad Ruchu Domowego Kościoła i wstąpienia do niego.

Uczestnikom dopisywała piękna pogoda oraz humory, a także radość po ostatniej Eucharystii, na której Ruch wzbogacił się o kolejne cztery pary, gotowe żyć w sposób pogłębiony Sakramentem Małżeństwa.

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *