Powrót do źródeł

To temat rekolekcji, które odbyły się w ostatni weekend w Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów w Kluczborku. Brało w nich kilka par małżeńskich. Na rekolekcjach były obecne także ich dzieci.

Obecne były małżeństwa już z wieloletnim stażem w Domowym Kościele – gałęzi Ruchu Światło Życie. Miały one okazję powrotu do źródeł, przypomnienia sobie zasad i charyzmatu ruchu, a także najistotniejszych elementów duchowości małżeńskiej. Obecne były także dwie pary z kilkuletnim stażem w Domowym Kościele. Dla nich była to okazja, do pokonania pierwszej „zadyszki”, która mogła się pojawić po niedługim czasie od wstąpienia do Ruchu. Mieli oni okazję zweryfikować swoje dotychczasowe doświadczenia i poczynić ewentualne korekty w dotychczasowym życiu wspólnoty. Ostatnią grupą uczestniczącą w rekolekcjach były małżeństwa, dla których ten czas rekolekcji był okazją do podsumowania rocznego przygotowania do przejęcia zasad Ruchu Domowego Kościoła i wstąpienia do niego.

Uczestnikom dopisywała piękna pogoda oraz humory, a także radość po ostatniej Eucharystii, na której Ruch wzbogacił się o kolejne cztery pary, gotowe żyć w sposób pogłębiony Sakramentem Małżeństwa.

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.