Wspaniały prezent!

Kilka dni temu odebrałem nieoczekiwaną przesyłkę przywiezioną przez kuriera. Nieco zaniepokojony szukałem w pamięci czy czegoś ostatnio nie zamawiałem! Adresat na opakowaniu jak najbardziej poprawny! Co zatem zawiera owa tajemnicza przesyłka i kto ją nadał?

Po niecierpliwym rozpakowaniu zagadkowej paczki okazało się, że zawiera ona piękny woskowy, bogato zdobiony paschał, który został kupiony i wysłany przez tajemniczych dobroczyńców. Jest to piękny dar dla naszego Domu Rekolekcyjnego, który już został umieszczony w kaplicy.

Wydaje się, że owymi dobrodziejami są uczestnicy niedawno odbywającego się w naszym domu Triduum Paschalnego, podczas którego używaliśmy jeszcze starego plastikowego Paschału na olej. Teraz cieszymy się nowym pięknym woskowym „owocem pszczelego roju”.

Z serca dziękuję ofiarodawcom tej „cennej pochodni, która dzieli się z nami użyczając światła, ale nie doznaje uszczerbku, żywi się bowiem strugami wosku, który dla utworzenia tej cennej pochodni wydała pracowita pszczoła”.

Niech Bóg błogosławi wszystkim dobroczyńcom naszego domu, a także ich rodzinom i bliskim. Bóg Zapłać!

– ks. Gabriel Pisarek scj

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *