Wspaniały prezent!

Kilka dni temu odebrałem nieoczekiwaną przesyłkę przywiezioną przez kuriera. Nieco zaniepokojony szukałem w pamięci czy czegoś ostatnio nie zamawiałem! Adresat na opakowaniu jak najbardziej poprawny! Co zatem zawiera owa tajemnicza przesyłka i kto ją nadał?

Po niecierpliwym rozpakowaniu zagadkowej paczki okazało się, że zawiera ona piękny woskowy, bogato zdobiony paschał, który został kupiony i wysłany przez tajemniczych dobroczyńców. Jest to piękny dar dla naszego Domu Rekolekcyjnego, który już został umieszczony w kaplicy.

Wydaje się, że owymi dobrodziejami są uczestnicy niedawno odbywającego się w naszym domu Triduum Paschalnego, podczas którego używaliśmy jeszcze starego plastikowego Paschału na olej. Teraz cieszymy się nowym pięknym woskowym „owocem pszczelego roju”.

Z serca dziękuję ofiarodawcom tej „cennej pochodni, która dzieli się z nami użyczając światła, ale nie doznaje uszczerbku, żywi się bowiem strugami wosku, który dla utworzenia tej cennej pochodni wydała pracowita pszczoła”.

Niech Bóg błogosławi wszystkim dobroczyńcom naszego domu, a także ich rodzinom i bliskim. Bóg Zapłać!

– ks. Gabriel Pisarek scj

Written By
More from D.K.
Sekret Całej Sakiewki, luty 2019r.
Sekret Całej Sakiewki To rekolekcje, które odbyły się w Domu Rekolekcyjnym –...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *