Triduum Paschalne

Co?
Triduum Paschalne – w całym jego bogactwie: Msza Wieczerzy Pańskiej, Droga Krzyżowa, Liturgia Wielkiego Piątku, Gorzkie Żale, Liturgia Wielkiej Soboty, Rezurekcja, a także liturgia godzin (jutrznia i godzina czytań).

Jak?
Chcemy aktywnie włączyć się w przygotowanie oraz przeżywanie tego świętego czasu. Tak jak, kto może i umie.
Będziemy chcieli wspólnie stworzyć oprawę muzyczną i liturgiczną całego Triduum – liczymy na to, że uda się wyłonić scholę, która zadba o piękno śpiewów w czasie, kiedy instrumenty milczą; jeśli gracie na jakichś instrumentach i macie ochotę włączyć się w oprawę muzyczną liturgii Niedzieli Zmartwychwstania, to zapraszamy do zabrania ich ze sobą.
W planie jest też wspólne przygotowywanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego, a także malowanie jajek i przygotowanie koszyczków (koszyczki i ich zawartość prosimy zabrać z domu, istnieje możliwość przechowania produktów).
Opieką nad dziećmi również będziemy się jakoś dzielili/wymieniali – wierzymy, że mamy różne talenty i wspólne przeżywanie Triduum to również pomoc w opiece nad dziećmi dla tych, którzy będą w tym czasie przygotowywać śpiew lub liturgię.

Dla kogo?
Dla całych rodzin z dziećmi, babciami i dziadkami oraz teściami ☺, mile widziani są też kuzyni i kuzynki, wujkowie ciocie, a także stryjowie i stryjenki.

Przez kogo?
Gospodarzami są Księża Sercanie i Dom Rekolekcyjny w Kluczborku. Nad całością będą czuwać Katarzyna i Piotr Leszczyńscy – małżeństwo od 9 lat, rodzice Zosi (7 l. i Tomka 5 l.). Zaangażowani w ruchu Equipes Notre Dame od 8 lat.

Kiedy?

  • 18 – 21 kwietnia 2019 r.

Gdzie?
Gościny udzieli nam Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów im. o. Jana Leona Dehona w Kluczborku (Ul. Strzelecka 42, 46-200  Kluczbork). Strona internetowa domu: http://domrekolekcyjnykluczbork.pl
Zapewniamy pełne wyżywienie i pościel. Ręczniki prosimy zabrać ze sobą. We wszystkich pokojach są umywalki, a niektóre posiadają również własne łazienki.

Jakie są koszty?
Pełny koszt za udział w Triduum od osoby za całość:

  • osoba dorosła – 200 zł
  • dzieci do 3 lat – bezpłatnie
  • dzieci od 3 lat do 13 lat (włącznie) – 100 zł
  • młodzież od 14-go roku życia – 150 zł

Wpłata zaliczki w wysokości 50 zł od osoby możliwie szybko po zgłoszeniu swojego uczestnictwa u przyjmującego na konto: Klasztor Księży Sercanów im. O. Jana Leona Dehona, Ul. Strzelecka 42, 46-200  Kluczbork, koniecznie z dopiskiem “Triduum 2017” od rodziny (podać nazwisko). Nr konta: 61 2030 0045 1110 0000 0279 9300.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie samo zgłoszenie bez wpłaty zaliczki nie gwarantuje jeszcze uczestnictwa.

Do kogo się zgłaszamy?
Zgłoszenia przyjmują Katarzyna i Piotr Leszczyńscy. Proszę wypełnić formularz: https://goo.gl/forms/oLqMpvFsVIpnQbQz1
Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres: katarzyna@leszczynska.org.pl

Pozostałe informacje
Prosimy o przyjazd najpóźniej do 12.00 w Wielki Czwartek (obiad o 13). Wyjazd po wielkanocnym śniadaniu w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Prosimy o zabranie ze sobą Pisma Świętego.

Poprzednie rekolekcje