Rodzinne Triduum Paschalne 2024

Link do formularza do zapisów: https://forms.gle/2JSjBknvTPpcbnH66

Najważniejsze dni w roku liturgicznym, esencja duchowych przeżyć i nadzieja na nasze zmartwychwstanie! Święte Triduum Paschalne! Chcemy tradycyjnie utworzyć wspólnotę rodzin, które razem spędzą ten wyjątkowy czas. Wspólnie przeżyjemy wielkotygodniową liturgię od Mszy Wieczerzy Pańskiej, przez liturgię Wielkiego Piątku i Wigilię Paschalną. Możecie liczyć na wspólną Ciemną Jutrznię, rodzinną drogę krzyżową przez pobliski las, czy Gorzkie Żale.

Co jeszcze będzie się działo?
Będziemy zapewne wspólnotą różnych talentów! Spróbujemy wyłonić scholę, która zadba o piękny śpiew w czasie, kiedy instrumenty zamilkną. Im zaś pozwolimy rozbrzmieć na nowo we Wigilię Paschalną, więc nie zostawiajcie swoich instrumentów w domu, ale zabierzcie je ze sobą (fortepianu nie potrzebujemy). Wspólnie zbudujemy grób pański i kaplicę adoracji, przygotujemy wielkanocne koszyczki i wykonamy pisanki, które zabierzecie do domów. Spróbujemy wspólnie zatroszczyć się o dzieci, tak aby rodzice łatwiej wygospodarowali czas na modlitwę czy przygotowania liturgii lub śpiewu.

Kiedy?
28-31 marca 2024
Prosimy przyjechać najpóźniej do godziny 12:00 w Wielki Czwartek. Spotkanie kończymy wielkanocnym śniadaniem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Zabierzcie ze sobą Pismo Święte, wielkanocne koszyczki i to, co zamierzacie do nich włożyć oraz ręczniki.

Dla kogo?
Dla całych rodzin z dziećmi, babciami i dziadkami oraz teściami. Mile widziani są też kuzyni i kuzynki, wujkowie i ciocie, a także stryjowie i stryjenki.

Jakie są koszty?
Pełny koszt za udział w Triduum od osoby:
• osoba dorosła – 500 zł
• dzieci do 3 lat – 100 zł
• dzieci od 3 lat do 13 lat (włącznie) – 250 zł

Po zgłoszeniu i potwierdzeniu dostępności miejsc prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł od osoby dorosłej a konto:
Klasztor Księży Sercanów im. O. Jana Leona Dehon,
ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork,
Nr konta: 48 1240 1662 1111 0010 9877 7166
koniecznie z dopiskiem „Triduum – (podać nazwisko)”.
Ze względu na duże zainteresowanie samo zgłoszenie bez wpłaty zaliczki nie gwarantuje jeszcze uczestnictwa.

Do kogo się zgłaszamy?
Zgłoszenia przyjmują Katarzyna i Piotr Leszczyńscy.
Na naszym profilu na FB i na stronie poniżej w środę popielcową o godz. 10.00. Udostępnimy link do zapisów.

Link do formularza do zapisów: https://forms.gle/2JSjBknvTPpcbnH66

Poprzednie rekolekcje