Doradzić według Ducha

Ponad 20 doradców duchowych Ruchu Equipes Notre-Dame (END) spotkało się razem w Kluczborskim domu rekolekcyjnym Księży Sercanów. Spotkali się ze sobą, z Bogiem oraz z Heleną i Pawłem Kukołowiczami, którzy pełnią funkcję „pary super regionu END Polska”.

Doroczne spotkanie spotkanie animowane przez ks. Marka Plutę, również doradcę duchowego miało na celu zacieśnienie więzi i podzielenie się radościami i wyzwaniami w posłudze w Ruchu END, który jest ruchem małżeńskim stawiającym sobie za cel świętość małżonków. Dwudniowe rozmowy (25-26.11.) były dla doradców okazją na spojrzenie na ich obecność w Ekipach oczami samych małżonków. „Nie bójcie się mówić tego jacy jesteście, a nie jacy powinniście być. Bardzo potrzebujemy świadectwa waszego życia duchowego” zachęcał Paweł Kukołowicz.

Zbliżającym się w kolejnym roku kluczowym wydarzeniem dla Ruchu END będzie spotkanie światowej Ekipy ERI wraz z zaproszonymi małżeństwami i doradcami duchowymi w lipcu w Warszawie. Jesteśmy bowiem ruchem światowym obecnym w ponad 90. krajach. Ta świadomość międzynarodowości jest szansą, by poczuć się rzeczywiście częścią Kościoła powszechnego.

Pozostaje wyzwaniem, jak w duchu o. Henri Caffarela odpowiadać na realne wyzwania z jakimi zmagają się małżonkowie: przeładowanie obowiązkami, problem z poczęciem dziecka. Obecność realna i aktywna doradców duchowych jest w ruchu END niezbędna, by razem można było wzrastać i z nadzieją iść w stronę świętości.

Written By
More from D.K.
Niedziela Wielkanocna – komentarz ks. Bartosza Mrozka SCJ
Chrystus Zmartwychwstał! Niedziela Wielkanocna – komentarz ks. Bartosza Mrozka SCJ, i nie...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *