Doradzić według Ducha

Ponad 20 doradców duchowych Ruchu Equipes Notre-Dame (END) spotkało się razem w Kluczborskim domu rekolekcyjnym Księży Sercanów. Spotkali się ze sobą, z Bogiem oraz z Heleną i Pawłem Kukołowiczami, którzy pełnią funkcję „pary super regionu END Polska”.

Doroczne spotkanie spotkanie animowane przez ks. Marka Plutę, również doradcę duchowego miało na celu zacieśnienie więzi i podzielenie się radościami i wyzwaniami w posłudze w Ruchu END, który jest ruchem małżeńskim stawiającym sobie za cel świętość małżonków. Dwudniowe rozmowy (25-26.11.) były dla doradców okazją na spojrzenie na ich obecność w Ekipach oczami samych małżonków. „Nie bójcie się mówić tego jacy jesteście, a nie jacy powinniście być. Bardzo potrzebujemy świadectwa waszego życia duchowego” zachęcał Paweł Kukołowicz.

Zbliżającym się w kolejnym roku kluczowym wydarzeniem dla Ruchu END będzie spotkanie światowej Ekipy ERI wraz z zaproszonymi małżeństwami i doradcami duchowymi w lipcu w Warszawie. Jesteśmy bowiem ruchem światowym obecnym w ponad 90. krajach. Ta świadomość międzynarodowości jest szansą, by poczuć się rzeczywiście częścią Kościoła powszechnego.

Pozostaje wyzwaniem, jak w duchu o. Henri Caffarela odpowiadać na realne wyzwania z jakimi zmagają się małżonkowie: przeładowanie obowiązkami, problem z poczęciem dziecka. Obecność realna i aktywna doradców duchowych jest w ruchu END niezbędna, by razem można było wzrastać i z nadzieją iść w stronę świętości.

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *