Powołani do niepłodności?

Co?

Prosimy o podniesienie ręki wszystkich tych, którzy wśród swoich znajomych mają jakieś małżeństwo. Sporo. A teraz niech zostawią w górze ręce ci z Was, którzy znają małżeństwo z dziećmi. Też całkiem dużo. Wreszcie, prosimy o podniesienie ręki tych z Was, którzy znają małżeństwo, które nie może mieć dzieci.
I właśnie dla takich małżeństw są te rekolekcje.

To naturalne, że każdy z nas snuje plany. To naturalne, że małżeństwo planuje dzieci. Niektórym udaje się to szybko, inni starają się dłużej. W pewnym momencie z niepokojem zauważamy, że coś jest nie tak, że to za długo trwa, że ten aspekt naszego życia nie idzie według planu. Zaczynamy się stresować. Wszystkie pary dookoła zachodzą w ciążę, a my ciągle czekamy na te upragnione „dwie kreski”. Próbujemy działać na własną rękę: diety, aktywność fizyczna, wakacje – żeby się odprężyć, zrelaksować. Jeśli jednak to nic nie daje, sięgamy po poradę lekarską i zaczynamy serię badań, częste wizyty w gabinetach, monitorujemy cykl. To bardzo czasochłonne, ale chcemy wiedzieć co jest nie tak. No i następuje diagnoza: niepłodność. A po niej często w pierwszej chwili szok, załamanie, zwątpienie. Po pewnym czasie pojawia się gotowość do podjęcia konkretnego działania. Leczenie może trwać krótko i być skuteczne. Może też ciągnąć się w nieskończoność i być powodem do kolejnej frustracji, depresji, kłótni z małżonkiem. I z Bogiem. Dlaczego my? Dlaczego nas dotykasz tym cierpieniem? Czyż nie byliśmy Ci wierni cały ten czas? Boże, czy nie zasługujemy na dzieci? Czy nie chcesz, żebyśmy byli rodzicami?

W czasie tych rekolekcji chcemy opowiedzieć Wam naszą historię, zachęcić Was do rozmowy między sobą, wysłuchania konferencji, a przede wszystkim chcemy Was zaprosić do otwarcia się na przyjmowanie woli Bożej. Panie, bądź wola Twoja, w sposób jaki chcesz i w czasie jaki chcesz.

Kiedy?

– 9 – 11 kwietnia 2021

– 17 – 19 września 2021

Gdzie?

Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów im. o. Jana Leona Dehona w Kluczborku (Ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork).
Zapewniamy pełne wyżywienie i pościel. Ręczniki prosimy zabrać ze sobą. We wszystkich pokojach są umywalki, a niektóre posiadają również własne łazienki.

Jak?

Chcemy się spotkać, porozmawiać i wzmocnić poprzez:
– wspólną Eucharystię,
– wspólną modlitwę i adorację,
– wysłuchanie świadectwa,
– dialog małżonków,
– wysłuchanie konferencji,
– dyskusję w grupach.

Dla kogo?
Dla każdego małżeństwa borykającego się z problemem niepłodności.

Przez kogo?
Rekolekcje współprowadzą Bernadetta i Krzysztof Frankowie oraz o.Gabriel Pisarek SCJ.
Bernadetta i Krzysztof – w małżeństwie od 6 lat, w ruchu Equipe Notre Dame od 3 lat.

Jakie są koszty?

Pełny koszt za udział w rekolekcjach od małżeństwa: 350zł.

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł możliwie szybko po zgłoszeniu swojego uczestnictwa na konto: Klasztor Księży Sercanów im. O. Jana Leona Dehona, Ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork, koniecznie z dopiskiem: Rekolekcje “Powołani do niepłodności?” termin, nazwisko. Nr konta: 61 2030 0045 1110 0000 0279 9300.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc samo zgłoszenie bez wpłaty zaliczki nie gwarantuje jeszcze uczestnictwa.

Do kogo się zgłaszamy?

Zgłoszenia przyjmują Bernadetta i Krzysztof Frankowie – prosimy o kontakt mailowy: bernadetta.franek@gmail.com, krzysztoffranek84@gmail.com.
Jeśli wolicie rozmowę telefoniczną to piszcie, a my oddzwonimy, albo dzwońcie na 603 999 152 (Krzysztof).

Prowadzący

Bernadetta i Krzysztof Frankowie – małżeństwo od ponad 8 lat, w ruchu Equipes Notre Dame od ponad 5. Ona pracuje w dziale finansowym w korporacji, on pracuje jako inżynier kontraktu w branży deweloperskiej we Wrocławiu. Rodzice Łucji i Huberta, planujący kolejną adopcję.

 

 

 

Dotychczasowe rekolekcje

Powołani do niepłodności?

Powołani do niepłodności?

Powołani do niepłodności? To pytanie zadają sobie niekiedy małżeństwa, które uczestniczyły w piękny majowy weekend (18-20 maja br.) w rekolekcjach, które Dom Rekolekcyjny Księży…