Powołani do niepłodności?

Co?
Prosimy o podniesienie ręki wszystkich tych, którzy wśród swoich znajomych mają jakieś małżeństwo. Sporo.
A teraz niech zostawią w górze ręce ci z Was, którzy znają małżeństwo z dziećmi. Też całkiem dużo.
Wreszcie, prosimy o podniesienie ręki tych z Was, którzy znają małżeństwo, które nie może mieć dzieci.
I właśnie dla takich małżeństw są te rekolekcje.

To naturalne, że każdy z nas snuje plany. To naturalne, że małżeństwo planuje dzieci. Niektórym udaje się to szybko, inni starają się dłużej. W pewnym momencie z niepokojem zauważamy, że coś jest nie tak, że to za długo trwa, że ten aspekt naszego życia nie idzie według planu. Zaczynamy się stresować. Wszystkie pary dookoła zachodzą w ciążę, a my ciągle czekamy na te upragnione „dwie kreski”. Próbujemy działać na własną rękę: diety, aktywność fizyczna, wakacje – żeby się odprężyć, zrelaksować. Jeśli jednak to nic nie daje, sięgamy po poradę lekarską i zaczynamy serię badań, częste wizyty w gabinetach, monitorujemy cykl. To bardzo czasochłonne, ale chcemy wiedzieć co jest nie tak. No i następuje diagnoza: niepłodność. A po niej często w pierwszej chwili szok, załamanie, zwątpienie. Po pewnym czasie pojawia się gotowość do podjęcia konkretnego działania. Leczenie może trwać krótko i być skuteczne. Może też ciągnąć się w nieskończoność i być powodem do kolejnej frustracji, depresji, kłótni z małżonkiem. I z Bogiem. Dlaczego my? Dlaczego nas dotykasz tym cierpieniem? Czyż nie byliśmy Ci wierni cały ten czas? Boże, czy nie zasługujemy na dzieci? Czy nie chcesz, żebyśmy byli rodzicami?

W czasie tych rekolekcji chcemy opowiedzieć Wam naszą historię, zachęcić Was do rozmowy między sobą, wysłuchania konferencji, a przede wszystkim chcemy Was zaprosić do otwarcia się na przyjmowanie woli Bożej. Panie, bądź wola Twoja, w sposób jaki chcesz i w czasie jaki chcesz.

Kiedy?

  • 10-12 maja 2019

Gdzie?
Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów im. o. Jana Leona Dehona w Kluczborku (Ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork).
Zapewniamy pełne wyżywienie i pościel. Ręczniki prosimy zabrać ze sobą. We wszystkich pokojach są umywalki, a niektóre posiadają również własne łazienki.

Jak?
Chcemy się spotkać, porozmawiać i wzmocnić poprzez:
– wspólną Eucharystię,
– wspólną modlitwę i adorację,
– wysłuchanie świadectwa,
– dialog małżonków,
– wysłuchanie konferencji,
– dyskusję w grupach.

Dla kogo?
Dla każdego małżeństwa borykającego się z problemem niepłodności.

Przez kogo?
Rekolekcje współprowadzą Bernadetta i Krzysztof Frankowie oraz o.Gabriel Pisarek SCJ.
Bernadetta i Krzysztof – w małżeństwie od 6 lat, w ruchu Equipe Notre Dame od 3 lat.

Jakie są koszty?
Pełny koszt za udział w rekolekcjach od małżeństwa: 350zł.
Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł możliwie szybko po zgłoszeniu swojego uczestnictwa na konto: Klasztor Księży Sercanów im. O. Jana Leona Dehona, Ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork, koniecznie z dopiskiem: Rekolekcje “Powołani do niepłodności?” termin, nazwisko. Nr konta: 61 2030 0045 1110 0000 0279 9300.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc samo zgłoszenie bez wpłaty zaliczki nie gwarantuje jeszcze uczestnictwa.

Do kogo się zgłaszamy?
Zgłoszenia przyjmują Bernadetta i Krzysztof Frankowie – prosimy o kontakt mailowy: bernadetta.franek@gmail.com, krzysztoffranek84@gmail.com.
Jeśli wolicie rozmowę telefoniczną to piszcie, a my oddzwonimy, albo dzwońcie na 603 999 152 (Krzysztof).

Prowadzący
Bernadetta i Krzysztof Frankowie – małżeństwo od ponad 6 lat, w ruchu Equipes Notre Dame od ponad 3. Ona jest kierownikiem jednego z działów finansowych w międzynarodowej korporacji, on pracuje jako inżynier kontraktu w branży deweloperskiej we Wrocławiu. Rodzice Łucji, obecnie czekający na kolejne dziecko adopcyjne.

 

 

Dotychczasowe rekolekcje

Powołani do niepłodności?

Powołani do niepłodności?

Powołani do niepłodności? To pytanie zadają sobie niekiedy małżeństwa, które uczestniczyły w piękny majowy weekend (18-20 maja br.) w rekolekcjach, które Dom Rekolekcyjny Księży…