Bóg, Praca, Pieniądze

Data:     22 – 24 listopad 2024 r.

Opis rekolekcji:
Bóg a pieniądze? Jak to połączyć i czy w ogóle tak się da?
W Biblii mamy ok. 500 wersetów poświęconym modlitwie, ok. 500 wierze i ponad 2350 wersetów poświęconych pieniądzom i posiadaniu rzeczy które zostały nam dane.
Szesnaście z trzydziestu ośmiu przypowieści Jezusa dotyczy zarządzania pieniędzmi i własnością. Jezus na temat pieniędzy mówił więcej niż na jakikolwiek inny temat.Pan Bóg pragnie abyśmy poznali Jego perspektywę na tę bardzo ważną sferę naszego życia.
Masz okazję, by te Boże zasady poznać i wprowadzić je w swoje życie, a tym samym osiągnąć wewnętrzną wolność i zaufanie w kwestiach pieniędzy (uczciwości, wydawania, długów, oszczędzania, dawania i inwestowania) indywidualnie i w małżeństwie.
Edukacja finansowa w Polsce jest na bardzo niskim poziomie, a temat pieniędzy jest jednym z głównych powodów kłótni i rozpadów małżeństwa.
Na podstawie Słowa Bożego chcemy nauczyć Cię właściwego stosunku do pieniędzy, aby uczynić je pożytecznym sługą, a nie panem.

 

Dla kogo?

Dla rodzin, małżeństw (zapraszamy z dziećmi) zrzeszonych w różnych ruchach i niezrzeszonych, dla osób samotnych i żyjących w pojedynkę – dla każdego.

Dzieci będą miały zapewnioną opiekę podczas niektórych punktów programu.

Przez kogo?

Prelekcje będą prowadzić Para Prowadząca i jednocześnie organizatorzy Anna i Krzysztof Hudek oraz zaproszeni goście, a także ks. Gabriel Pisarek SCJ i ks. Radosław Warenda – sercanie, duszpasterze domu rekolekcyjnego Przystań dla Rodzin w Kluczborku.
Opiekę nad dziećmi zapewni grono doświadczonych opiekunów.

Gdzie?

Gościny udzieli nam Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów w Kluczborku, który znajduje się przy ul. Strzeleckiej 42.
Zakwaterowanie możliwe jest w pokojach dwu, trzy i więcej osobowych. W pobliżu znajdują się place zabaw dla dzieci do dyspozycji są boiska, duży ogród, park oraz las z trasami rowerowymi. Niedaleko znajduje się również zbiornik retencyjny ze strzeżoną plażą, jest również możliwość wypożyczenia kajaków.

Do kogo się zgłaszamy?

Zapisujemy się przez formularz internetowy naciśnij tutaj:

Prowadzący:

Ania i Krzysiek Hudek, przedsiębiorcy z diecezji katowickiej, rodzice czwórki dzieci. Członkowie Ruchu Światło-Życie (Domowy Kościół). Interesujący się biznesem, inwestowaniem i szeroko pojętą ekonomią. Angażujący się w życie Kościoła oraz lokalnej społeczności.

More from Ks. Gabriel Pisarek
Życzenia z okazji Bożego Narodzenia 2023
Kochani, to o Was myślimy i za Was się modlitwy w tę...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *