Dar rekolekcji “Tu bije źródło miłości małżeńskiej”

“W dniach 21- 27.06.2019 r. w Kluczborku odbyły się rekolekcje tematyczne dla rodzin „Tu bije źródło miłości małżeńskiej”. Prowadzili je Jola i Krzysztof Chudziccy z ks. Gabrielem, gospodarzem tego miejsca. Dla nas był to święty i błogosławiony czas. Karmiliśmy się Eucharystią i wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże – na Namiocie Spotkania, w spotkaniach w grupach, nocnej adoracji.
Pan Bóg przemawiał do nas na wiele sposobów:
– na nocnej adoracji przez 10 min. Czytaliśmy fragment Pisma Świętego, a potem dzieliliśmy się tym,  co Pan mówi do mnie, w jaki sposób nas dotknął. Na konferencjach księdza moderatora zastanawialiśmy się nad ludzkim sercem, jak je poznać; pochylaliśmy się nad Sercem Pana Jezusa, które zostało zranione na krzyżu.
Przeszliśmy przez odnowienie Chrztu Św., Sakramentu Małżeństwa, do oddania się Sercu Jezusowemu.
/Ania/ Dla mnie dużym owocem tych rekolekcji jest pragnienie, aby więcej czasu poświęcić na czytanie Pisma Św., by jeszcze bardziej wsłuchiwać się w ciszy w głos Pana.
Dziękujemy Panu Bogu, że postawił nas w tej wspólnocie i pozwolił przeżyć wspaniałe rekolekcje.”

~Ania i Tadeusz

 

 

 

W dniach 21- 27 czerwca br. w domu rekolekcyjnym PRZYSTAŃ DLA RODZIN w Kluczborku 19 rodzin z całej Polski uczestniczyło w rekolekcjach tematycznych Domowego Kościoła archidiecezji częstochowskiej „TU BIJE ŹRÓDŁO MIŁOŚCI MAŁŻEŃSKIEJ”.

Prowadzący – ks. Gabriel Pisarek oraz Jolanta i Krzysztof Chudziccy przybliżali uczestnikom Źródło każdej miłości, jakim jest Serce Jezusa. W czasie rekolekcji małżonkowie wysłuchali wielu konferencji dotyczących tego tematu, dzielili się własnymi doświadczeniami i przeżyciami w czasie pracy w grupach, a nade wszystko wsłuchiwali się w Słowo Boże i bijące Serce Jezusa w codziennej adoracji Najśw. Sakramentu i Eucharystii. W programie rekolekcji znalazła się też całodniowa pielgrzymka do sanktuarium św. Anny w Oleśnie Śl. oraz na Górze św. Anny, w czasie której przeżywany był temat Kościoła jako daru miłującego Serca Jezusowego.

Nie zabrakło również czasu na dzielenie się radością we wspólnocie podczas pogodnych wieczorów, ogniska i agapy.

Milusińscy- najmłodsi uczestnicy rekolekcji- przeżywali również dostosowaną do wieku formację prowadzoną przez doświadczonych opiekunów.

Rekolekcje zakończone zostały uroczystą Eucharystią i poświęceniem się rodzin Sercu Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Chwała Panu!

Niech poniższe świadectwo bardziej przybliży nam prawdziwy dar tych rekolekcji:

“Z całego serca dziękuję Panu Bogu za dar rekolekcji “Tu bije źródło miłości małżeńskiej”, które miały miejsce w dniach 21-27 06. 2019 r. w Kluczborku.

Przedziwne są Boże zamysły. Tytuł rekolekcji nasuwał mi myśl, że będzie to czas pochylenia się nad relacją małżeńską, naszą ludzką komunikacją… Tymczasem Pan Bóg przygotował niespodziankę – postawił w centrum Serce Jezusa, przez kolejne dni rekolekcji dawał się poznawać, dotykał mojego serca i usuwał z niego moje plany i oczekiwania (co wg mnie trzeba poukładać w relacji małżeńskiej). On, w swoim Sercu wie lepiej czego mi potrzeba, dlatego działał lepiej niż mogłabym sobie założyć. Dotykał mojego serca wręcz fizycznie…

Największym darem w tym czasie stało się osobiste spotkanie z Nim podczas adoracji i Namiotu Spotkania – kiedy przestałam Go zagadywać swoimi sprawami, On po prostu wszystkim się zajął. Zdjął ciężar planów i oczekiwań, w delikatności podsuwał natchnienia i ogromny pokój, który pozwala coraz bardziej odsuwać na bok moje wizje na życie, pozwala bez lęku o przyszłość zawierzyć siebie i najbliższych Jego Sercu. Bo Ono, z ciągle otwartą raną, żebrze mojej miłości.

Jak dziecko uczę się kochać i wiem, że zaproszenie Go do królowania w moim życiu daje szansę na kosztowanie owoców Jego Miłości. Już dziś dane mi jest doświadczyć Jego pokoju, większej miłości do ludzi i łaski, która zabiera lęki i obawy…

Za wszystkie dary płynące z tych rekolekcji “Chwała Panu”!

Renata

Written By
More from D.K.
Warsztaty dla Narzeczonych, październik 2019
Kolejny raz w domu rekolekcyjnym Księży Sercanów w Kluczborku odbyły się warsztaty...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *