Rekolekcje: Tu bije źródło miłości małżeńskiej

Data: 25 czerwca – 1 lipca 2021 r.

Gdzie: Dom rekolekcyjny Księży Sercanów – Przystań dla Rodzin, ul. Strzelecka, 46-200 Kluczbork

Zapisy poprzez stronę:
LINK DO STRONY DOMOWEGO KOŚCIOŁA

Opis rekolekcji:

Rekolekcje tematyczne dla całych rodzin z opieką nad dziećmi w czasie zajęć rodziców, organizowane przez Domowy Kościół Archidiecezji Częstochowskiej. Każda miłość, w tym również małżeńska ma swoje źródło w miłości Boga. On jest początkiem i przyczyną każdej miłości, także tej małżeńskiej. Znakiem Bożej miłości jest Serce Jezusa, dlatego to właśnie Ono będzie naszym przewodnikiem w czasie rekolekcji. Będziemy zatem wpatrywać się i kontemplować otwarte Serce Jezusa oraz uczyć się czerpać z Niego małżeńską miłość. Rekolekcje zakończy poświęcenie rodzin Najświętszemu Sercu Jezusa.

Prowadzący:

Jolanta i Krzysztof Chudziccy, małżonkowie od 36 lat, tyle samo lat są w Domowym Kościele, posiadają doświadczenie wielokrotnego prowadzenia rekolekcji formacyjnych Domowego Kościoła. Byli parą rejonową rejonu wieluńskiego. Rodzice dorosłego syna Pawła.

Krzysiek:

od ponad 30 lat prowadzi Poradnię Rodzinną i nauki przedślubne, jest członkiem Kalwaryjskiego Bractwa Męki Pańskiej, a także już czwartą kadencję pełni funkcję radnego w Radzie powiatu Olesno, zawodowo – inspektor jakości w firmie NEAPCO EUROPE SP. Z O.O., jego hobby to działka.

Jolanta:

obecnie prowadzi dom. Przynależy do pierwszego w Europie Klubu Europa Christi. Założyła Rodzinę Serca Jezusowego w Praszce. W wolnych chwilach tworzy rzeźby z wykorzystaniem techniki utwardzania tekstylnego.

Ks. dr Gabriel Pisarek SCJ – duszpasterz Domu Rekolekcyjnego w Kluczborku – Przystań dla Rodzin. Przynależy do Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego od 1989 r. Kapłan od 1995 roku; teolog duchowości. Od początku kapłaństwa współpracuje z różnymi duszpasterstwami rodzin i samymi rodzinami, wśród których ma wielu przyjaciół. Zaangażowany w głoszenie Słowa Bożego metodą Lectio divina.

Napisany przez

Ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał. (1P 1, 15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *