Rekolekcje: Tu bije źródło miłości małżeńskiej

Data: 25 czerwca – 1 lipca 2021 r.

Gdzie: Dom rekolekcyjny Księży Sercanów – Przystań dla Rodzin, ul. Strzelecka, 46-200 Kluczbork

Zapisy poprzez stronę:
LINK DO STRONY DOMOWEGO KOŚCIOŁA

Opis rekolekcji:

Rekolekcje tematyczne dla całych rodzin z opieką nad dziećmi w czasie zajęć rodziców, organizowane przez Domowy Kościół Archidiecezji Częstochowskiej. Każda miłość, w tym również małżeńska ma swoje źródło w miłości Boga. On jest początkiem i przyczyną każdej miłości, także tej małżeńskiej. Znakiem Bożej miłości jest Serce Jezusa, dlatego to właśnie Ono będzie naszym przewodnikiem w czasie rekolekcji. Będziemy zatem wpatrywać się i kontemplować otwarte Serce Jezusa oraz uczyć się czerpać z Niego małżeńską miłość. Rekolekcje zakończy poświęcenie rodzin Najświętszemu Sercu Jezusa.

Prowadzący:

Jolanta i Krzysztof Chudziccy, małżonkowie od 36 lat, tyle samo lat są w Domowym Kościele, posiadają doświadczenie wielokrotnego prowadzenia rekolekcji formacyjnych Domowego Kościoła. Byli parą rejonową rejonu wieluńskiego. Rodzice dorosłego syna Pawła.

Krzysiek:

od ponad 30 lat prowadzi Poradnię Rodzinną i nauki przedślubne, jest członkiem Kalwaryjskiego Bractwa Męki Pańskiej, a także już czwartą kadencję pełni funkcję radnego w Radzie powiatu Olesno, zawodowo – inspektor jakości w firmie NEAPCO EUROPE SP. Z O.O., jego hobby to działka.

Jolanta:

obecnie prowadzi dom. Przynależy do pierwszego w Europie Klubu Europa Christi. Założyła Rodzinę Serca Jezusowego w Praszce. W wolnych chwilach tworzy rzeźby z wykorzystaniem techniki utwardzania tekstylnego.

Ks. dr Gabriel Pisarek SCJ – duszpasterz Domu Rekolekcyjnego w Kluczborku – Przystań dla Rodzin. Przynależy do Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego od 1989 r. Kapłan od 1995 roku; teolog duchowości. Od początku kapłaństwa współpracuje z różnymi duszpasterstwami rodzin i samymi rodzinami, wśród których ma wielu przyjaciół. Zaangażowany w głoszenie Słowa Bożego metodą Lectio divina.

Written By
More from D.K.
Warsztaty dla narzeczonych
  Celem warsztatów jest umożliwienie lepszego poznania siebie i osoby, z którą...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *