Sercańska rodzina I stopień

Rekolekcje trwają ok. 40 godzin (w nawiązaniu do 40 lat Izraelitów na pustyni przed wejściem do Ziemi Obiecanej) od piątku po południu do niedzieli przed południem. „Msza Przejścia” koresponduje z ogromną przemianą, jaka dokonała się w historii Izraela po przejściu przez Morze Czerwone…

Na bazie historycznych biblijnych wydarzeń małżonkowie mają możliwość doświadczenia wspólnotowości, poznania różnic wynikających z cech charakterologicznych, odkrycia sztuki komunikowania się oraz spotkania się z Bogiem na modlitwie w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Rekolekcje są nastawione na głębokie przeżycie religijne, odkrycie na nowo Chrystusa i Jego łaski w życiu małżeńskim oraz przemianę życia, uzdrowienie relacji małżeńskich i odkrycie małżeńskiej łaski sakramentalnej która tworzy nowego człowieka, żyjącego dla Boga i dla współmałżonka.

Księża prowadzący i moderatorzy pozostają do dyspozycji uczestników przez cały czas trwania rekolekcji, choć gros czasu sami uczestnicy powinni posiadać inicjatywę, zwłaszcza w dyskusjach sam na sam i w czasie warsztatów.

Rekolekcje odbywają się bez udziału dzieci.
Prowadzący: Ks. Zbigniew Chwaja scj; Ks. Gabriel Pisarek scj
Moderatorzy: Katarzyna i Wojciech Roś
Zgłoszenia przyjmuje Ks. Zbigniew Chwaja
Kom: 790 401 154
E-mail: rodzinasercanska@gmail.com