Rekolekcje w ciszy - Bóg wzywa na wyspę milczenia

Co?
Temat rekolekcji: „Wyspa Milczenia” – rekolekcje w ciszy
Bóg zaprasza, aby Go odnaleźć w ciszy, podczas tych kilkudziesięciu godzin samotności: „Dlatego chcę ją przynęcić, na pustynię ją wyprowadzić i mówić jej do serca” (Oz 2,16)

Jak?

Charakterystyka rekolekcji:
Cisza widzi Boga w ciągłej adoracji, we wzroku, który nigdy nie gubi osób: człowieka i Boga, lecz pomaga im być bliżej. Jest to podjęcie próby naśladowania Chrystusa na samotności pustynnej z Ojcem, w atmosferze modlitwy i milczenia, czasie wolnym od rozmów z innymi.Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy chcą brać udział w tak po ludzku trudnych rekolekcjach. To swoista wyprawa przez „nieznane” dla człowieka w kierunku Boga.
Dla wszystkich – małżonków, osób samotnych – niezależnie od ich stopnia duchowości i zaangażowania religijnego.
Ze względu na specyfikę przeżywania – rekolekcje odbywają się bez udziału dzieci.

 

Kiedy?

 • 12 – 14 kwietnia 2019
 •  

  Przez kogo?
  Rekolekcje organizuje międzynarodowy ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa. Poprzez przyjęte metody pracy ruch odkrył, że uświęcenie się w małżeństwie nie tylko jest możliwym, ale normalnym, ponieważ sakrament małżeństwa stanowi prawdziwą drogę świętości a ludzka miłość, uświęcona przez Boga, prowadzi małżonków do Niego, według sobie właściwych praw i dzięki sobie właściwym łaskom.
  Prowadzący rekolekcje: Ks. Gabriel Pisarek SCJ

  Gdzie?
  Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów im. o. Jana Leona Dehona,
  ul. Strzelecka 42, 46-200 Kluczbork.
  Dojazd: 50°58’02.0″N i 18°13’47.0″E

  Do kogo się zgłaszamy?
  Zgłoszenia przyjmują oraz dodatkowych informacji udzielają: Hanna i Kazimierz Breza – rekolekcje@end.org.pl; tel. 602-694-598 w godz. od 12:00 do 22:00,

  Pozostałe informacje:
  Z wielką radością spotkamy się ze wszystkimi, którzy mimo jakby ciemności, pragną podążać ku ŚWIATŁOŚCI.

  Dotychczasowe rekolekcje